Шкідники і хвороби ірисів бородатих

Найбільш небезпечними для цих квітів хворобами є:
Іриси можуть дивуватися бактеріальними, грибними, вірусними захворюваннями, хоча в порівнянні з іншими багатолітниками вони більш стійкі до впливу хвороботворних мікроорганізмів. Найнебезпечніше захворювання ірисів - бактеріоз, або м'яка гниль кореневищ. Збудник хвороби - бактерія Erwinia aroidea, або Pseudomonas iridis.Больние рослини в період вегетації відстають у рості. Листя у них буріють і, починаючи з кінчиків, засихають. Вражений віяло листя нахиляється, листя з нього легко висмикуються, і врешті-решт він падає на землю. Уражені підстави стебел видають неприємний запах.Гниль поширюється на внутрішню частину кореневища, яка повністю руйнується, перетворюючись в білу кашкоподібну погано-пахшущую масу. Рослина гине. Оболонка кореневища залишається неушкодженою. Сприяють поширенню гнилі підмерзання коріевіщ, висока вологість, загущенность посадок, недолік фосфору і кальцію в грунті. Внесення свіжого гною, надлишок азоту в грунті також сприяють появі та розвитку інфекції. Захворювання передається через заражені бактериозом грунт і рослинні залишки. Збудники проникають в рослину через механічні пошкодження, які утворюються під час пересадки і розпушування, а також викликані грунтовими комахами (проволочниками, личинками хрущів). Для боротьби з бактеріальної гниллю вибраковують хворі рослини. При пересадці уражені ділянки кореневищ вирізують гострим ножем до здорової тканини і присипають товченим вугіллям або припікають зеленкою. Перед посадкою кореневища протруюють в 0,5% -ному розчині марганцівки протягом 30 хвилин. Слід захищати кореневища від підмерзання і механічних пошкоджень. Має значення знищення комах - переносників захворювання.
Фузариоз
Листочки стають жовтуватими, а потім набувають бурий відтінок. Як і чим лікувати Підливаємо під кореневища ірисів 0,2% Фундазол. Перед посадкою молодих рослин кореневища дезінфікуємо в цьому розчині протягом 0,5 години.
Плямистость
На листочках і стеблах ірису з'являються плями різних відтінків. Лікування обприскуванням Обприскуємо квіти 1% розчином бордоської рідини або 0,3% Оксихлорид міді.
Ирисовая муха
Ця комаха дуже схоже на звичну для нас кімнатну муху. Вона з'являється на рослині незадовго до початку цвітіння, тобто в період формування бутонів. Сама муха не становить загрози, а ось личинки, які вилуплюються з відкладених яєць, є причиною гниття бутонів. Зовні рослина виглядає потужним і здоровим, але якщо вчасно не вжити заходів, то можна так і не дізнатися, які квіти у ваших ірисів. Зимує комаха в землі, тому ранньою весною, як тільки почнеться вегетація, рослини в квітнику необхідно обробити такими інсектицидами, як Актара, БІ-58 або Актеллік. Коли з'являться квітконоси, ще до фарбування бутонів іриси слід обприскати вдруге.
Медведка
Медведка становить серйозну небезпеку для ірисів .Взрослое комаха в довжину досягає 3,5-5 см. Воно має крила, міцні рухливі рогові щелепи, сильні передні клешні, забезпечені пилкою-зубчаткой, за допомогою якої капустянка ріже грунт, а разом з ним кореневища, коріння, цибулини. Шкідник легко подорожує під землею, швидко плаває у воді і навіть літає по повітрю. Виповзаючи на поверхню грунту, досить швидко пересувається. "Мундир" комахи міцний, непромокальні. Шкідник наділений досить тонким нюхом. Як же боротися з Медведкой?
1. Зібрати за зиму побільше яєчної шкаралупи, стовкти в порошок. Навесні під час посадки рослин порошок змочити рослинним маслом для запаху і класти в лунки по одній чайній ложці. Капустянка, покуштувавши приманки, гине.
2. Земляні ходи шкідника залити мильним розчином (4 столові ложки прального порошку на відро води). Капустянка або гине під землею, або вилазить на поверхню, де її легко зібрати і знищити.
3. Якщо посадити чорнобривці по межах ділянки, це закриє доступ Медведки в ваш сад з сусідньої території.
4. Можна позбутися від капустянки за допомогою настою курячого посліду, поливаючи їм землю в суху погоду.
Що б не занести медведку (личинки) на свою ділянку обов'язково потрібно будь-яке нове рослина витримувати в розчині БІ-58 і тільки потім висаджувати в грунт. Купувати рослини потрібно тільки у перевірених продавців. БІ-58 - інсектоакарицид контактної і системної дії проти шкідників. Знищує комах-шкідників на плодових, ягідних, квіткових культур і вінограде.Назначеніе БІ-58. Концентрат емульсії контактного і системного дії призначений для боротьби з сисними і гризучий шкідниками.
БІ-58 призначений для захисту таких культур як: яблуня, груша, слива, смородина, малина, виноград, овочі, квіткові культури, декоративні чагарники. БІ-58 застосовується від наступний шкідників: щитівки помилкові, щитівки, кліщі, листовійки, попелиці, мідяниця, плодожерка, моль, листогризучі, гусениці, жуки, пильщики, червець, цикадки, галиці, клопи, трипси та ін. Спосіб застосування: 2 ампули (10 мл) розчинити в потрібній кількості води (див. Таблицю), ретельно перемішати. Обробку проводити обприскувачем в суху, безвітряну погоду вранці або ввечері при температурі не вище + 25 ° С.

Культура

Вредитель

Норма расхода

Срок и время обработки

Период ожидания

Капуста, перцы, огурцы, томаты, открытого грунта

клещи, тли, белокрылка, листогрызущие вредители

10 мл на 10 л воды

в период вегетации

25 дней

Смородина, крыжовник

листоверка, тля, галлица, листогрызущие вредители

10 мл на 10 л воды

до цветения

30 дней

Виноград

листоверка, клещи, мучнистый червец

10 мл на 7-10 л воды

в период вегетации

30 дней

Арбуз, дыня

Клещи, клопы, тли, бахчевая коровка

10 мл на 8 л воды

до цветения

25 дней

Яблоня, груша, слива, черешня, вишня

листоверка, клещи, щитовка, медяница, моль, плодожерка

10 мл на 8 л воды

до и после цветения

25 дней

Малина (маточники)

клещи, тля, галлицы, цыкады

10 мл на 8 л воды

до цветения

30 дней