Лілії в нашому саду

Лілії дуже широко використовуються в декоративному садівництві. Лілії за видовими ознаками розподілені на 9 груп, а відомі близько 3000 сортів гібридного походження.

Лілія - ​​багаторічна цибулинна рослина, яке розмножується дітками-цибулинами, лусочками, листовими живцями і почколуковічкамі-бульбочками (бульбоносние сорти).

Видові лілії розмножують насінням, які в березні сіють в ящики з легкої землею. Зацвітають сіянці на 2-6-й рік.

Лілії не повинні навесні і восени затоплятися водою. Для американських сортів і видів і необхідні ділянки з кислою вологим ґрунтом. Пишно лілії ростуть в умовах легкого затінення (оцвітини не вигоряють).

Садити лілії потрібно так, щоб садові доріжки розміщувалися з південного боку, - тоді квітки лілеї будуть в їхній бік дивитися. Глибина посадки близько 20-25 см; білу лілію слід садити дрібніше - на глибину близько 3-5 см.

Оптимальним терміном посадки лілії є серпень. Кавказькі і американські лілії вкривати потрібно на зиму утеплює шаром близько 20 см і до повного встановлення теплої погоди не відкривати, не те бутони можуть підмерзнути.

Лілії прекрасно тримаються і відмінно виглядають в зрізку з гілочкою гипсофилла або спаржі. Лілія відгукується добре на підгодівлю мінеральними добривами і на весняне мульчування, але не переносить застою води.

Як тільки з'являться сходи, землю потрібно полити слабким розчином марганцівки, розпушити і розсипати невелику кількість азотних добрив. Проводити розпушування обережно, тому що цибулини з пошкодженої верхівкою не зацвітуть уже в цьому році.

Надалі добре підгодовувати раз на місяць добривами, що містять в собі калій і фосфор (з розрахунку на відро води дві ложки добрива). Всі бур'яни необхідно ретельно випалити.

Якщо на листках лілії з'являться ознаки хвороби, які у вигляді бурих плям, вкрай необхідно відразу ж обприскувати будь-яким мідним препаратом, наприклад, перекисом міді або мідним купоросом.


У лілій є одна особливість: на новому цветоносе щороку відростають надлуковічних однорічні корені, вони разом з квітконосом відмирають восени. Ці корені збільшують харчування цибулини, і зацвіте вона тільки після їх відростання.

Невелика група лілій різного забарвлення, висаджена, біля хвіртки або під вікном зроблять ваш сад неповторним.

Лилии цветут

Лілії прекрасно піддаються тій, що вигнала. Ящики з цибулинами слід занести в тепле приміщення за 2 місяці до необхідної Вам дати.

Лилия под дождем