крокус

Крокуси - одні з найперших раноцветущих весняних мелколуковічних квітів. В даний час відома не одна сотня видів і сортів цих чудових рослин. Однак в наших садах і парках вони поширені незаслужено мало. Одні вважають, що садити їх безглуздо, оскільки цвітуть вони занадто рано, коли ще ніхто не їздить на дачу. Інші відносять їх до занадто екзотичним рослинам..

У продажу цибулини крокусів можна знайти з середини серпня і практично до грудня. Будь-які квітучі крокуси дуже добре виглядають невеликими групами, створюючи свій неповторний малюнок. Зазвичай вони досягають всього 8 - 15 см у висоту, в зв'язку з чим практично не представляють ніякого інтересу для вандалів, а настрій підіймають на кілька тижнів вперед.

Отже, розглянемо кілька найпоширеніших варіантів використання крокусів в судовому, парковому і присадибній дизайні. Через своєї невеликої висоти, вражаючою невибагливості і великої кількості дуже яскравих і строкатих забарвлень, крокуси ідеально підходять для невеликих клумб перед житловими будинками та офісами, для рокаріїв і альпійських гірок. При цьому їх квітки часто володіють тонким приємним ароматом, що привертають перших весняних комах і навіть іноді метеликів!

Крокуси будуть не менш привабливо виглядати по краю бордюрів, уздовж стежок в саду, в парках, на передньому плані міксбордерів і в підлогових вазах. Час цвітіння крокусу в середній смузі зазвичай припадає на кінець березня - середину або кінець квітня і може тривати при правильному підборі сортів до п'яти - шести тижнів. Уміло підбираючи місце для посадки, можна значно продовжити період їх цвітіння. Наприклад, біля південної стіни будинку вони розпустяться на 2-3 тижні раніше, ніж в якому-небудь тінистому місці, і навпаки, цвітіння затримається, якщо ті ж сорти посадити під високими деревами, біля північної стіни, глухого забору або під високими і густими хвойними .

Крокуси можна садити окремо, створюючи масові ландшафтні посадки або спільно з ранніми видовими або ботанічними тюльпанами, невисокими і середніми нарцисами і гіацинтами. Вони прекрасно впишуться в будь-який, навіть тінистий куточок саду або парку, будуть доречно і оригінально виглядати на будь-який ранневесенней клумбі. Розмножуються крокуси досить легко і швидко. Зазвичай коефіцієнт розмноження становить 1: 2 ... 1: 5. Тому раз в три-чотири роки доводиться ділити розрослися гнізда. До поділу слід приступати, коли листя рослин вже зовсім засохне. Як правило, цим займаються ближче до кінця червня - початку липня.

Якщо ваші крокуси посаджені на регулярно стригучий газонах, то першу стрижку газону слід проводити якомога пізніше, щоб бульбоцибулини встигли запасти якомога більше поживних речовин через свої строкаті зелені листочки для рясного і дружного цвітіння в наступному році. Але як тільки ви помітите, що листя крокусів стала трохи жовтіти і всихати, сміливо можете проводити першу стрижку! Втім, завжди є й інший вихід - щорічно підсаджувати ці красиві і забавні рослини восени.

Зберігання цибулин ранньо-та весеннецветущих крокусів до посадки в кінці вересня - жовтні (і навіть в крайньому випадку, на початку листопада), аналогічно зберіганню інших цибулинних. Це, викопування, просушка на відкритому повітрі в тіні з подальшим зберіганням в теплому (більш + 20 ... 250С) і сухому приміщенні. Осінні крокуси, як правило, висаджують відразу після придбання - в серпні-жовтні. Але краще, по можливості, це робити в серпні - на початку вересня.

Зазвичай під всі цибулинні рекомендується вносити крупнозернистий річковий пісок з малим вмістом глинистих включень, а також добре перепрілий гній. Глибина посадки крокусів, як і більшості цибулинних - приблизно 2,5-3 висоти цибулини, якщо рахувати від донця. Відстань при посадці між рослинами залежить від виду і призначення посадки і варіює від 3 до 10 см. Крокуси добре відгукуються на мінеральні підгодівлі.Першу весняну підгодівлю проводять ще практично по снігу, другу - безпосередньо перед цвітінням. У першому випадку бажано невелике переважання азоту і фосфору, у другому - фосфору і калію. Витрата добрив, в середньому, 30-40 г / кв.м.

Вдалих вам експериментів у вирощуванні цих надзвичайно красивих рослин